اما در بزرگترین نشست دیپلماتیک سال 2006 یعنی نشست گروه8 G در سن پترزبورگ؛ بوش هم نشان داد که از کلینتون درس عبرت نگرفته است و آن‌طور هم که تظاهر می‌کند سر به زیر و اهل خانه و خانواده نیست.
در این نشست در حالی که رهبران 8 کشور صنعتی جهان پشت میز خود نشسته بودند، ناگهان جورج بوش پشت صندلی آنگلا مرکل قرار گرفت و در حالی که رهبران دیگر کشورها به او نگاه می‌کردند، چند ثانیه‌ای گردن مرکل را ماساژ داد، در گوش مرکل چیزی گفت و سپس در جای خود نشست، این اقدام بوش جنجال‌هایی را برانگیخت.

مارتا وتسون، یکی از فعالان حزب دموکرات در این باره گفت: «می‌توان از فیلم‌های این اقدام بوش برای تربیت صحیح دیگران استفاده کرد و نشان داد که رئیس جمهور نباید چنین کارهایی را بکند.»

روزنامه سیاتل پست اینتلیجنسز امریکا نیز رفتار جورج بوش را خجالت‌آور و نپذیرفتنی توصیف کرد و اولگا وایوز، معاون رئیس سازمان ملی زنان امریکا در این باره گفت: «رئیس‌جمهور با این اقدام خود، اعتبار امریکا را زیر سوال برد. این رفتار بوش من را شرم زده کرد.»

اما این خانم آنگلا مرکل هم چندان سر سنگین نیست و نمی‌توان هم کاسه و کوزه‌ها را بر سر بوش شکست.
زمانی که این خانم  به عنوان میهمان افتخاری پادشاه گارالد پنجم و ملکه سونی در مراسم حضور داشت لباسی پوشید که موجب حیرت همگان  شد. اما با پررویی اعلام کرد که  هرگز تصور نمی‌کرده است که  لباسش چنین واکنشی منفی را در برداشته باشد و تا حدی تعجب نیز کرده است.

رئیس‌جمهور خلافکار اسرائیل

ماجرای قصاب اسرائیلی هم که موجب شد وی از ریاست جمهوری  تشریفاتی‌اش استعفا کند، در نوع خودش جالب است.

جریان از این قرار بود که موشه کاتساو به یکی از منشی‌های دفترش نظر بد داشته و البته کار را به همین جا ختم نکرده است! این خانم که با تعریف کردن خاطرات آن‌چنانی‌اش، موشه قصاب را حسابی به دردسر انداخت، بعدتر در دادگاه گفت که قصاب همیشه به او می‌گفته که نزد زنش هم به یاد این خانم است.

اما ماجرای رسوایی اخلاقی «کاتساو»،، پس از شکایت یکی از زنانی که برای «کاتساو» کار‌ می‌کرد، آغاز شد. این زن با مراجعه به پلیس ادعا‌ کرد «کاتساو» او را تهدید کرده اگر به ارتباط نامشروع با او تن ندهد، او را از کار بیکار می‌کند.

چندی بعد، شکایتی مشابه، از یکی دیگر از کارمندان زن وزارت توریسم اسرائیل دریافت شد. علاوه بر این 2 شکایت، 4 شکایت دیگر هم مطرح‌ شد که تحقیقات درباره آنها به این دلیل که آن شکایت‌ها مشمول مرور زمان می‌شدند، انجام نشد.

پس از آن‌که ادعاهای شاکیان توسط پلیس استماع شد، پلیس علاوه بر بازجویی از او خانه‌اش را نیز گشت و در حین تحقیقات پلیس، اتهامی دیگر به اتهامات «کاتساو» اضافه شد و آن، استراق سمع و جاسوسی «کاتساو» از کارمندانش بود.

 رسوایی اخلاقی «کاتساو»، ضربات سختی به نهاد ریاست‌جمهوری اسرائیل وارد کرد و موجب محاکمه و بازخواست او شد.

منبع:جام جم

 

 

دسته ها : نشریات
سه شنبه بیست و چهارم 2 1387

جام جم آنلاین: یک روانشناس آلمانی با ابداع آزمایش جدیدی نشان داد که آدرس پست الکترونیک نوجوانان می تواند شخصیت درونی آنها را نشان دهد.به گفته این محقق با توجه به این مسئله که پست الکترونیک نوجوانان از حروف، اعداد و یا نقاط قطع (نقطه و زیرخطر) تشکیل شده باشد می توان به خصوصیات رفتاری و شخصیتی آنها پی برد.
به گزارش خبرگزاری مهر، "میتیا بک" استاد روانشناسی دانشگاه لیپزیگ آلمان از حدود 100 دانشجوی خود خواست که تست عجیبی را از نوجوانان بگیرد. در این تست، دانشجویان باید شخصیت 559 نوجوان را از طریق حروف ساده آدرس پست الکترونیکی آنها ارزیابی می کردند.

نتایج این بررسیها که در نشریه Journal of Research in Personality منتشر شده است نشان می دهد که این روش تاحد قابل توجهی می تواند شخصیت درونی نوجوانان را نشان دهد.

به گفته این محقق با توجه به این مسئله که پست الکترونیک نوجوانان از حروف، اعداد و یا نقاط قطع (نقطه و زیرخطر) تشکیل شده باشد می توان به خصوصیات رفتاری و شخصیتی آنها پی برد.

به خصوص این ارزیابیها می تواند در نشان دادن جنبه های خاص شخصیتی نوجوانان شامل صداقت، دیانت و یا خودشیفتگی بسیار موثر باشد. این درحالی است که کمترین انطباق شخصیت با آدرس ایمیل مربوط به جنبه های درونگرایی است.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد که چگونه در عصر ارتباطات دیجیتالی حتی یک آدرس ساده پست الکترونیک نیز می تواند به عنوان یک وسیله مهم در شناخت شخصیت افراد مورد استفاده قرار گیرد.

متخصصان کشف کردند:
ایمیل، عامل مهم ‌فشار روانی
جام جم آنلاین: متخصصان عقیده دارند نامه الکترونیک یا «ایمیل» یکی از آزاردهنده‌ترین عوامل فشار روانی در دوران کنونی است. رادیو بی‌بی‌سی روز شنبه در گزارشی با اعلام این خبر گفت: در انگلیس در هر دقیقه دو میلیون ایمیل یعنی چیزی در حدود 3 میلیارد ایمیل در روز فرستاده می‌شود.
 

این تعداد که هزینه و انرژی زیادی از افراد می‌گیرد نشانگر آن است که یک سوم کارکنان اداری در انگلیس از حجم زیاد ایمیل دچار فشار روحی می‌شوند و هزینه مادی رسیدگی به آنها نیز فراتر از میلیونها دلار است.

شرکت‌های زیادی مجبور شده‌اند که از کارکنان خود در مقابل بمباران ایمیل‌ها محافظت کنند.

برخی از این شرکت‌ها «مشاوران ایمیل» استخدام کرده‌اند و برخی یک روز در هفته را «روز بدون ایمیل»  درنظر گرفته‌اند.

شاید در سال 1971 که نخستین ایمیل ارسال شد مخترع آن نمی‌توانست تصور کند این وسیله تا این حد وارد زندگی روزانه انسانها شود و با تغییر نحوه ارتباط، نوع کار کردن را نیز تغییر دهد.

البته ایمیل مشکلات خودش را نیز دارد و اگر خطایی در آن وجود داشته باشد در کمتر از 80 ثانیه به هر نقطه از دنیا می‌رسد و می‌تواند دردسر ساز شود.

برآوردها نشان می‌دهد هر نفر سالانه حدود 52 ساعت صرف دور ریختن ایمیل‌های ناخواسته و مزاحم می‌کند و به همین دلیل شاید بزرگترین معضل، ایمیل باشد.

حضور 24 ساعته ایمیل‌ها باعث تشویش و اضطراب می‌شود و به همین دلیل متخصصان، ایمیل را یکی از آزاردهنده‌ترین عوامل فشار روانی در دوران کنونی ارزیابی می‌کنند.

با این حال آنها بر این باورند که با استفاده از تمهیدات مختلف می‌توان زیان‌های ایمیل را به حد قابل توجهی کاهش داد.

تمهیداتی چون نصب نرم‌افزارهای ضد ایمیل‌های ناخواسته و مزاحم، انتخاب هدفمند دریافت‌کنندگان ایمیل، پرهیز از ارسال ایمیل‌های جعلی و دقت حضور در متن ایمیل شاید بتوانند تا حدودی آرامش را به ما بازگرداند.

ایرنا

 

 

 

دسته ها : نشریات
دوشنبه بیست و سوم 2 1387
X